Alakoulujen yu-kilpailut 20.9.2017

TULOKSET

P3 40 m

  1. Luka Puhakainen                         Kimpinen                            6,78 
  2. Eelis Hyvärinen                         Lavola                              6,92 
  3. Nuutti Heikkinen                        Joutseno                            7,01 
  4. Olli Heikkinen                          Kesämäki                            7,08 
  5. Kaarlo Leinonen                         Kaukas                              7,19 
  6. Joonatan Pihkala                        Lauritsala                          7,22 
  7. Kaarlo Saarnio                          PULP                                7,23 
  8. Raam Ceesay                             Voisalmi                            7,24 
  9. Elmo Vanhatalo                          Lappee                              7,39 
 10. Jesse Kiesi                             Kuusimäen koulu                     7,62 
 11. Leevi Väyrynen                          Skinnarila                          7,71 
 12. Tarmo Ihalainen                         Ylämaa                              7,80 
 13. Nici Paadar                             Lönnrot                             7,98 
 14. Arttu Kurttila                          Korvenkylä                          8,03 
 15. Niko Utunen                             Myllymäki                          10,07 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Olli Heikkinen                          Kesämäki                            7,08 
  2. Kaarlo Leinonen                         Kaukas                              7,19 
  3. Raam Ceesay                             Voisalmi                            7,24 
  4. Elmo Vanhatalo                          Lappee                              7,39 
  5. Jesse Kiesi                             Kuusimäen koulu                     7,62 
  6. Tarmo Ihalainen                         Ylämaa                              7,80 
  7. Nici Paadar                             Lönnrot                             7,98 
  8. Niko Utunen                             Myllymäki                          10,07 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Luka Puhakainen                         Kimpinen                            6,78 
  2. Eelis Hyvärinen                         Lavola                              6,92 
  3. Nuutti Heikkinen                        Joutseno                            7,01 
  4. Joonatan Pihkala                        Lauritsala                          7,22 
  5. Kaarlo Saarnio                          PULP                                7,23 
  6. Leevi Väyrynen                          Skinnarila                          7,71 
  7. Arttu Kurttila                          Korvenkylä                          8,03 

P3 600 m


  1. Luka Puhakainen                         Kimpinen                         2.07,17 
  2. Nuutti Heikkinen                        Joutseno                         2.09,77 
  3. Topi Tahvanainen                        Myllymäki                        2.09,86 
  4. Aarni Peltomaa                                                           2.10,75 
  5. Santeri Löppönen                        Kaukas                           2.11,24 
  6. Valtteri Pellinen                       Lönnrot                          2.19,29 
  7. Jesse Leino                             Lappee                           2.19,87 
  8. Paavo Simpura                           Kuusimäen koulu                  2.21,28 
  9. Lukas Nurmi                             Korvenkylä                       2.23,64 
 10. Andrei Roglulia                         Kesämäki                         2.23,71 
 11. Leevi Väyrynen                          Skinnarila                       2.26,50 
 12. Leo Vauhkonen                           PULP                             2.26,52 
 13. Leevi Kallioranta                       Voisalmi                         2.32,51 
     Jami Hirvisaari                         Lauritsala                           DNS 

P3 Keihäs

  1. Aapo Suppola                            Joutseno                           19,05 
          19,05
  2. Eino Sainio                             Kesämäki                           18,01 
          18,01
  3. Eetu Ruuska                             Myllymäki                          13,15 
          13,15
  4. Onni Hyytinen                           Lavola                             12,02 
          12,02
  5. Mikael Päivinen                         Kimpinen                           11,87 
          11,87
  6. Miro Kähkönen                           Kuusimäen koulu                    11,36 
          11,36
  7. Miika Kosunen                           Lappee                             11,28 
          11,28
  8. Nikita Ijäs                             Lönnrot                            11,10 
          11,10
  9. Kaarlo Saarnio                          PULP                               10,36 
          10,36
 10. Eino Karells                            Voisalmi                            8,23 
           8,23
 11. Matias Särkikoski                       Skinnarila                          7,20 
           7,20
 12. Niilo Karvonen                          Lauritsala                          7,10 
           7,10
 13. Aaro Korpela                            Ylämaa                              7,08 
           7,08

P4 60 m

  1. Viljami Liukkonen                       Kaukas                              9,23 
  2. Perttu Aakko                            Lauritsala                          9,35 
  3. Otto Minkkinen                          Lappee                              9,50 
  4. Elmo Laine                              Kesämäki                            9,51 
  5. Aapo Seppälä                            Myllymäki                           9,54 
  6. Vladik Belousova                        Nuijamaa                            9,96 
  7. Eetu Paakkinen                          Joutseno                           10,15 
  8. Niko Ahola                              Skinnarila                         10,35 
  9. Aleksi Tuovinen                         Kimpinen                           10,43 
 10. Veeti Hongisto                          PULP                               10,54 
 11. Eemeli Blom                             Lavola                             10,74 
 12. Antti Kojo                              Kuusimäen koulu                    10,83 
 13. Atte Kiero                              Ylämaa                             11,15 
 14. Rasmus Sihvola                          Lönnrot                            11,17 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Viljami Liukkonen                       Kaukas                              9,23 
  2. Perttu Aakko                            Lauritsala                          9,35 
  3. Otto Minkkinen                          Lappee                              9,50 
  4. Elmo Laine                              Kesämäki                            9,51 
  5. Aapo Seppälä                            Myllymäki                           9,54 
  6. Vladik Belousova                        Nuijamaa                            9,96 
  7. Atte Kiero                              Ylämaa                             11,15 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Eetu Paakkinen                          Joutseno                           10,15 
  2. Niko Ahola                              Skinnarila                         10,35 
  3. Aleksi Tuovinen                         Kimpinen                           10,43 
  4. Veeti Hongisto                          PULP                               10,54 
  5. Eemeli Blom                             Lavola                             10,74 
  6. Antti Kojo                              Kuusimäen koulu                    10,83 
  7. Rasmus Sihvola                          Lönnrot                            11,17 

P4 600 m

  1. Miska Moisio                            Korvenkylä                       2.07,91 
  2. Vidali Joronen                                                           2.09,20 
  3. Hugo Järveläinen                        Lappee                           2.09,85 
  4. Eetu Paakkinen                          Joutseno                         2.11,51 
  5. Severi Metsäkallio                      Kimpinen                         2.13,77 
  6. Niilo Puhakainen                        Kuusimäen koulu                  2.15,37 
  7. Roope Litmanen                          Myllymäki                        2.16,67 
  8. Elmo Laine                              Kesämäki                         2.18,30 
  9. Amir Kulmagambetov                      PULP                             2.20,53 
 10. Elmeri Kuukka                           Lauritsala                       2.21,25 
 11. Kirill Kouru                            Skinnarila                       2.21,30 
 12. Eelis Pitkänen                          Lavola                           2.35,65 

Erä 1                

  1. Miska Moisio                            Korvenkylä                       2.07,91 
  2. Vidali Joronen                                                           2.09,20 
  3. Hugo Järveläinen                        Lappee                           2.09,85 
  4. Eetu Paakkinen                          Joutseno                         2.11,51 
  5. Severi Metsäkallio                      Kimpinen                         2.13,77 
  6. Niilo Puhakainen                        Kuusimäen koulu                  2.15,37 
  7. Roope Litmanen                          Myllymäki                        2.16,67 
  8. Elmo Laine                              Kesämäki                         2.18,30 
  9. Amir Kulmagambetov                      PULP                             2.20,53 
 10. Elmeri Kuukka                           Lauritsala                       2.21,25 
 11. Kirill Kouru                            Skinnarila                       2.21,30 
 12. Eelis Pitkänen                          Lavola                           2.35,65 

P4 Keihäs

  1. Veikka Puumalainen                      Lavola                             23,00 
          23,00
  2. Jonatan Ojasalo                         Kesämäki                           22,34 
          22,34
  3. Viljami Liukkonen                       Kaukas                             20,46 
          20,46
  4. Kosti Laivamaa                          Korkea-Aho                         19,28 
          19,28
  5. Chonlasit Akkharamahawet                Lappee                             18,52 
          18,52
  6. Rasmus Rintee                           Joutseno                           18,42 
          18,42
  7. Aaro Muhonen                            Kimpinen                           17,95 
          17,95
  8. Kirill Kouru                            Skinnarila                         17,53 
          17,53
  9. Elmeri Kuukka                           Lauritsala                         17,21 
          17,21
 10. Eeli Räty                               Myllymäki                          15,65 
          15,65
 11. Julius Pesari                           Lönnrot                            14,94 
          14,94
 12. Iivari Kosonen                          Korvenkylä                         13,17 
          13,17
 13. Jesse Pesu                              Kuusimäen koulu                     9,57 
           9,57
 14. Olli-Pekka Toivonen                     Ylämaa                              8,27 
           8,27

P5 60 m

  1. Elmo Vahla                              Myllymäki                           9,41 
  2. Kimi Eskelinen                          Itä-Suomi                           9,52 
  3. Luukas Martinmäki                       Kesämäki                            9,53 
  4. Otso Aho                                Korvenkylä                          9,56 
  5. Tuomas Siiskonen                        Skinnarila                          9,57 
  6. Veeti Räisänen                          Lauritsala                          9,67 
  7. Misa Puhakainen                         Kimpinen                            9,73 
  8. Jami Rintajaskari                       Joutseno                            9,77 
  9. Joona Keskisaari                        Lönnrot                             9,94 
 10. Savva Rots                              Lappee                             10,01 
 11. Simo Lensu                              Lavola                             10,01 
 12. Tuomas Hytti                            Ylämaa                             10,07 
 13. Mikke Talonpoika                        Kaukas                             10,09 
 14. Mark Antonen                            PULP                               10,18 
 15. Wäinö Vähämäki                          Voisalmi                           10,25 
 16. Benjamin Terkamo                        Kuusimäen koulu                    10,70 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Otso Aho                                Korvenkylä                          9,56 
  2. Tuomas Siiskonen                        Skinnarila                          9,57 
  3. Jami Rintajaskari                       Joutseno                            9,77 
  4. Joona Keskisaari                        Lönnrot                             9,94 
  5. Simo Lensu                              Lavola                             10,01 
  6. Mikke Talonpoika                        Kaukas                             10,09 
  7. Wäinö Vähämäki                          Voisalmi                           10,25 
  8. Benjamin Terkamo                        Kuusimäen koulu                    10,70 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Elmo Vahla                              Myllymäki                           9,41 
  2. Kimi Eskelinen                          Itä-Suomi                           9,52 
  3. Luukas Martinmäki                       Kesämäki                            9,53 
  4. Veeti Räisänen                          Lauritsala                          9,67 
  5. Misa Puhakainen                         Kimpinen                            9,73 
  6. Savva Rots                              Lappee                             10,01 
  7. Tuomas Hytti                            Ylämaa                             10,07 
  8. Mark Antonen                            PULP                               10,18 

P5 600 m


  1. Aatu Pohjonen                           Lappee                           2.00,74 
  2. Elias Jalo                              Kesämäki                         2.02,18 
  3. Otso Aho                                Korvenkylä                       2.02,61 
  4. Jami Rintajaskari                       Joutseno                         2.02,89 
  5. Elmo Vahla                              Myllymäki                        2.04,33 
  6. Mark Antonen                            PULP                             2.08,32 
  7. Ville Karhu                             Lauritsala                       2.08,51 
  8. Akseli Kinnunen                         Ylämaa                           2.08,77 
  9. Miro Hottinen                           Kaukas                           2.08,93 
 10. Rasmus Huolman                          Lavola                           2.11,05 
 11. Valtteri Tamminen                       Kimpinen                         2.11,53 
 12. Mikael Tainivaara                       Kuusimäen koulu                  2.11,63 
 13. Samu Räsänen                            Voisalmi                         2.14,38 
 14. Aku Koljonen                            skinnarila                       2.17,82 
 15. Sampo Kaipia                            Simola                           2.19,57 

P5 Korkeus

  1. Aleksi Hilska                           Simola                               140 
         115 118 121 124 127 130 133 136 140 143
           O   O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  2. Tuomas Siiskonen                        Skinnarila                           130 
         100 105 110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O   O   O  XO XXO   O  XO XXX
  3. Leevi Immonen                           Myllymäki                            124 
         100 105 110 115 118 121 124 127
           O   O   O  XO  XO   O XXO XXX
  4. Tuomas Hytti                            Ylämaa                               121 
         100 105 110 115 118 121 124
           O   O   O XXO   O XXO XXX
  5. Elias Jalo                              Kesämäki                             118 
         100 105 110 115 118 121
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Rahim Tobojev                           Voisalmi                             110 
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
  7. Miro Hottinen                           Kaukas                               110 
         100 105 110 115
           O   O  XO XXX
  7. Aleksi Käkelä                           Kimpinen                             110 
         100 105 110 115
           O   O  XO XXX
  7. Blazys Algirdas                         Joutseno                             110 
         100 105 110 115
           O   O  XO XXX
 10. Jimi Lohko                              Lavola                               105 
         100 105 110
           O   O XXX
 10. Juuso Tiittanen                         Lauritsala                           105 
         100 105 110
           O   O XXX
 12. Rasmus Hirvisaari                       Kuusimäen koulu                      105 
         100 105 110    
         XXO   O XXX    
 13. Savva Rots                              Lappee                               105 
         100 105 110
           O  XO XXX

P5 Keihäs

  1. Aleksi Hilska                           Simola                             37,14 
          37,14
  2. Ville-Veikko Hiltunen                   Lauritsala                         29,88 
          29,88
  3. Mikael Sollo                            Myllymäki                          20,94 
          20,94
  4. Samu Räsänen                            Voisalmi                           20,62 
          20,62
  5. Tommy Mäki                              PULP                               19,48 
          19,48
  6. Urho Kähkönen                           Kimpinen                           19,10 
          19,10
  7. Onni Sissonen                           Lappee                             18,56 
          18,56
  8. Elias Meuronen                          Korkea-Aho                         18,46 
          18,46
  9. Aaro Keinänen                           Skinnarila                         18,39 
          18,39
 10. Aaro Tiilikainen                        Kesämäki                           18,37 
          18,37
 11. Juho Pienmunne                          Kaukas                             17,98 
          17,98
 12. Teemu Luomanperä                        joutseno                           15,94 
          15,94
 13. Luka Kuusela                            Lönnrot                            14,46 
          14,46
 14. Eerik Husu                              Ylämaa                             14,05 
          14,05
 15. Rasmus Hirvisaari                       Kuusimäki                          12,62 
          12,62
 16. Elias Elfvengren                        Lavola                             12,45 
          12,45

P6 60 m

  1. Kasperi Vehmaa                          Myllymäki                           8,12 
  2. Ville Häkämies                          Ylämaa                              8,80 
  3. Pablo Tynkkynen                         Kesämäki                            8,88 
  4. Samu Könönen                            Kuusimäen koulu                     8,96 
  5. Toni Surakka                            Joutseno                            9,18 
  6. Totte Tanskanen                         Lappee                              9,23 
  7. Urho Luostarinen                        Kimpinen                            9,30 
  8. Jermu Rautavuori                        Kaukas                              9,48 
  9. Adam Esala                              Skinnarila                          9,69 
 10. Sam Mousht                              Lönnrot                             9,69 
 11. Leo Nurmi                               voisalmi                            9,74 
 12. Ville Tanninen                          Lauritsala                          9,87 
 13. Rikchard Hagert                         Korvenkylä                          9,89 
 14. Tuomas Värtö                            PULP                                9,92 
 15. Eerik Dmitriev                          Itä-Suomi                          10,19 
     Jesse Venäläinen                        Lavola                               DNS 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Ville Häkämies                          Ylämaa                              8,80 
  2. Samu Könönen                            Kuusimäen koulu                     8,96 
  3. Toni Surakka                            Joutseno                            9,18 
  4. Jermu Rautavuori                        Kaukas                              9,48 
  5. Adam Esala                              Skinnarila                          9,69 
  6. Sam Mousht                              Lönnrot                             9,69 
  7. Rikchard Hagert                         Korvenkylä                          9,89 
     Jesse Venäläinen                        Lavola                               DNS 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Kasperi Vehmaa                          Myllymäki                           8,12 
  2. Pablo Tynkkynen                         Kesämäki                            8,88 
  3. Totte Tanskanen                         Lappee                              9,23 
  4. Urho Luostarinen                        Kimpinen                            9,30 
  5. Leo Nurmi                               voisalmi                            9,74 
  6. Ville Tanninen                          Lauritsala                          9,87 
  7. Tuomas Värtö                            PULP                                9,92 
  8. Eerik Dmitriev                          Itä-Suomi                          10,19 

P6 600 m


  1. Kasperi Vehmaa                          Myllymäki                        1.51,25 
  2. Valtteri Kinnunen                       Ylämaa                           1.58,34 
  3. Pablo Tynkkynen                         Kesämäki                         2.00,81 
  4. Sam Mousht                              Lönnrot                          2.06,07 
  5. Patrik Pesonen                          Lappee                           2.07,17 
  6. Elias Hulkkonen                         Lauritsala                       2.08,45 
  7. Eemi Kinnunen                           Kimpinen                         2.09,66 
  8. Eetu-Iivari Sikanen                     Kuusimäen koulu                  2.13,59 
  9. Samu Rantalainen                        Joutseno                         2.13,98 
 10. Riku Peltoniemi                         Lavola                           2.15,08 
 11. Tuomas Värtö                            PULP                             2.16,35 
 12. Janne Virta                             Kaukas                           2.18,02 
 13. Jesse Villanen                          Skinnarila                       2.19,12 
 14. Tapio Mentunen                          Itä-Suomi                        2.20,74 
 15. Teemu Nakari                            Voisalmi                         2.23,18 

P6 Korkeus

  1. Rasmus Vehmaa                           Myllymäki                            129 
         100 105 110 115 120 123 126 129 132
               O   O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Samu Könönen                                                                 126 
         100 105 110 115 120 123 126 129 132
           O   O   O   O   O  XO   O XXX    
  3. Rasmus Huttunen                         Kaukas                               126 
         100 105 110 115 120 123 126 129 132
               O  XO   O   O  XO  XO XXX    
  4. Sebastian rantala                       Voisalmi                             115 
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
  4. Jesse Villanen                          Skinnarila                           115 
         100 105 110 115 120
           O   O   O   O XXX
  4. Antti Malinen                           Lauritsala                           115 
         100 105 110 115 120
               O   O   O XXX
  7. Eemeli Jokelainen                       PULP                                 115 
         100 105 110 115 120
           O   O   O XXO XXX
  8. Erkka Kiljunen                          Kimpinen                             110 
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
  9. Onni Myyryläinen                        Kesämäki                             110 
         100 105 110 115 120
          XO   O XXO XXX    
 10. Veniamin Peregud                        Lappee                               105 
         100 105 110
           O   O XXX
 11. Lauri Tiimo                             Itä-Suomi                            105 
         100 105 110 115 120
           O  XO XXX        
     Aaro Viinikainen                        Joutseno                             DNS 
        
        

P6 Keihäs

  1. Rasmus Vehmaa                           Myllymäki                          33,38 
          33,38
  2. Aaro Turkia                             Ylämaa                             28,64 
          28,64
  3. Sasu Laamanen                           Lavola                             23,54 
          23,54
  4. Paulus Turunen                          Kimpinen                           23,02 
          23,02
  5. Joel Mattero                            Simola                             21,81 
          21,81
  6. Joona Tarjavuori                        Voisalmi                           21,54 
          21,54
  7. Joonas Nousiainen                       Lauritsala                         21,17 
          21,17
  8. Matias Seppälä                          Lappee                             20,32 
          20,32
  9. Viktor Mikonsaari                       Kesämäki                           19,84 
          19,84
 10. Eemeli Jokelainen                       PULP                               19,14 
          19,14
 11. Mario Siitonen                          Joutseno                           18,13 
          18,13
 12. Jussi Kyhyräinen                        Skinnarila                         16,27 
          16,27
 13. Kyösti Majander                         Lönnrot                            15,03 
          15,03
 14. Eetu-Iivari Sikanen                                                        13,43 
          13,43
 15. Saku Helvasto                           Kaukas                             13,14 
          13,14
 16. Onni Rautiainen                         Itä-Suomi                          11,05 
          11,05

T3 40 m

  1. Mona Kostiainen                         Joutseno                            7,10 
  2. Wera Vähämäki                           Kimpinen                            7,25 
  3. Sara Paunonen                           Kuusimäen koulu                     7,31 
  4. Malna Heinonen                          Lappee                              7,37 
  5. Iida Karhunen                           Kaukas                              7,45 
  6. Peppi Heikkinen                         Voisalmi                            7,52 
  7. Jonna Huotari                           Myllymäki                           7,54 
  8. Helmi Jääskeläinen                      Skinnarila                          7,68 
  9. Venni Sokura                            Lavola                              7,84 
 10. Emilia Lautala                          PULP                                7,87 
 11. Maisa Kaatonen                          Lauritsala                          7,88 
 12. Greta Kohonen                           Korvenkylä                          8,08 
 13. Emma Teppola                            Lönnrot                             8,10 
 14. Nenna Shemeikka                         Nuijamaa                            8,53 
 15. Eveliina Pekkanen                       Kesämäki                            9,25 
     Milja Vakkila                           Kaukas                               DNS 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Mona Kostiainen                         Joutseno                            7,10 
  2. Wera Vähämäki                           Kimpinen                            7,25 
  3. Malna Heinonen                          Lappee                              7,37 
  4. Peppi Heikkinen                         Voisalmi                            7,52 
  5. Jonna Huotari                           Myllymäki                           7,54 
  6. Maisa Kaatonen                          Lauritsala                          7,88 
  7. Nenna Shemeikka                         Nuijamaa                            8,53 
  8. Eveliina Pekkanen                       Kesämäki                            9,25 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Sara Paunonen                           Kuusimäen koulu                     7,31 
  2. Iida Karhunen                           Kaukas                              7,45 
  3. Helmi Jääskeläinen                      Skinnarila                          7,68 
  4. Venni Sokura                            Lavola                              7,84 
  5. Emilia Lautala                          PULP                                7,87 
  6. Greta Kohonen                           Korvenkylä                          8,08 
  7. Emma Teppola                            Lönnrot                             8,10 
     Milja Vakkila                           Kaukas                               DNS 

T3 600 m


  1. Lotta Laakso                            Lappee                           2.11,78 
  2. Venla Kolis                             Joutseno                         2.13,59 
  3. Iida Karhunen                           Kaukas                           2.13,82 
  4. Karoliina Jokiranta                     Kesämäki                         2.18,94 
  5. Janette Kaplas                          Myllymäki                        2.19,05 
  6. Venni Sokura                            Lavola                           2.21,87 
  7. Oona Mertanen                           Lauritsala                       2.24,25 
  8. Emilia Lautala                          PULP                             2.26,98 
  9. Ella Lehtonen                           Kimpinen                         2.27,29 
 10. Jenni Huttunen                          Skinnarila                       2.28,78 
 11. Vilma Oikkonen                          Simola                           2.37,95 
 12. Daba Puikkonen                          Voisalmi                         2.39,31 
 13. Ella Uronen                             Kuusimäen koulu                  2.40,97 
 14. Iida Paavoseppä                         Nuijamaa                         2.42,93 
 15. Nelli Aalinniemi                        Lönnrot                          2.44,85 
 16. Iida Käppi                              Ylämaa                           2.48,94 
 17. Aino Koho                               Korvenkylä                       2.54,32 
     Liia Rantalainen                        Joutseno                             DNS 

T3 Keihäs

  1. Lotta Laakso                            Lappee                             13,65 
          13,65
  2. Elma Kari                               Kesämäki                           11,58 
          11,58
  3. Janette Kaplas                          Myllymäki                          10,71 
          10,71
  4. Sara Paunonen                           Kuusimäen koulu                     9,70 
           9,70
  5. Vilma Oikkonen                          Simola                              8,53 
           8,53
  6. Aino Koho                               Korvenkylä                          8,11 
           8,11
  7. Veera Koponen                           Joutseno                            7,77 
           7,77
  8. Jade Hänninen                           Voisalmi                            7,71 
           7,71
  9. Jonna Junnonen                          Lauritsala                          6,00 
           6,00
 10. Nelli Kiljunen                          Kimpinen                            5,80 
           5,80
 11. Emilia Savolainen                       Skinnarila                          5,78 
           5,78
 12. Nenna Shemeikka                         Nuijamaa                            5,03 
           5,03
 13. Minel Tuyug                             Kaukas                              4,60 
           4,60
 14. Ulyana Andreeva                         PULP                                4,54 
           4,54
 15. Ida Rautiainen                          Lönnrot                             3,00 
           3,00
 16. Iida Kolehmainen                        Lavola                              2,40 
           2,40

T4 60 m

  1. Olivia Valkeapää                        Lappee                              9,52 
  2. Peppi Pyyhtiä                           Lauritsala                          9,56 
  3. Kerttu Kilpeläinen                      Kimpinen                            9,76 
  4. Janessa Liukka                          Joutseno                           10,03 
  5. Veronica Porohova                       Kesämäki                           10,04 
  6. Jemina Turunen                          PULP                               10,24 
  7. Netta Lankinen                          Kaukas                             10,32 
  8. Iina Husu                               Ylämaa                             10,33 
  9. Elsa Hakolahti                          Skinnarila                         10,39 
 10. Venla Hämäläinen                        Voisalmi                           10,44 
 11. Vilja Lindh                             Kuusimäen koulu                    10,51 
 12. Elina Seppänen                          Lavola                             10,57 
 13. Oosa Holm                               Myllymäki                          10,87 
     Venla Tynkkynen                         Lönnrot                              DNS 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Olivia Valkeapää                        Lappee                              9,52 
  2. Peppi Pyyhtiä                           Lauritsala                          9,56 
  3. Veronica Porohova                       Kesämäki                           10,04 
  4. Jemina Turunen                          PULP                               10,24 
  5. Netta Lankinen                          Kaukas                             10,32 
  6. Iina Husu                               Ylämaa                             10,33 
  7. Oosa Holm                               Myllymäki                          10,87 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Kerttu Kilpeläinen                      Kimpinen                            9,76 
  2. Janessa Liukka                          Joutseno                           10,03 
  3. Elsa Hakolahti                          Skinnarila                         10,39 
  4. Venla Hämäläinen                        Voisalmi                           10,44 
  5. Vilja Lindh                             Kuusimäen koulu                    10,51 
  6. Elina Seppänen                          Lavola                             10,57 
     Venla Tynkkynen                         Lönnrot                              DNS 

T4 600 m


  1. Minea Turunen                           Kesämäki                         2.07,70 
  2. Aino Hannikainen                        Kimpinen                         2.12,46 
  3. Saimi Mielonen                          Kaukas                           2.13,88 
  4. Olivia Haapsaari                        Joutseno                         2.14,89 
  5. Eveline Madimba                         PULP                             2.16,59 
  6. Netta Metso                             Ylämaa                           2.19,53 
  7. Venla Hämäläinen                        Voisalmi                         2.21,29 
  8. Miija Turunen                           Lauritsala                       2.22,14 
  9. Vilja Lindh                             Kuusimäen koulu                  2.22,20 
 10. Elsa Hakolahti                          Skinnarila                       2.28,99 
 11. Victoria Petrishina                     Korvenkylä                       2.38,63 
 12. Elli Frondelius                         Lappee                           2.45,06 
 13. Ksenia Sidorova                         Lavola                           2.53,16 
     Nidali Joronen                          Kaukas                               DNS 
     Venla Tynkkynen                         Lönnrot                              DNS 

T4 Keihäs

  1. Miija Turunen                           Lauritsala                         12,14 
          12,14
  2. Paula Kilkki                            Kimpinen                           11,72 
          11,72
  3. Aino Gran                               Kuusimäen koulu                    11,34 
          11,34
  4. Oosa Holm                               Myllymäki                          10,42 
          10,42
  5. Olivia Hokkanen                         Skinnarila                         10,07 
          10,07
  6. Ella Hämäläinen                         Joutseno                            9,71 
           9,71
  7. Minea Turunen                                                               9,59 
           9,59
  8. Silja Roine                             Lappee                              9,07 
           9,07
  9. Eveline Madimba                         PULP                                8,99 
           8,99
 10. Jenna Heikkilä                          Kaukas                              8,74 
           8,74
 11. Anniina Kouvo                           Voisalmi                            8,71 
           8,71
 12. Jenni Nappi                             Ylämaa                              7,59 
           7,59
 13. Neea Lampinen                           Lavola                              4,67 
           4,67

T5 60 m

  1. Mariella Nzama                          Kesämäki                            8,86 
  2. Maisa Luostarinen                       Voisalmi                            9,44 
  3. Katja Honkanen                          Skinnarila                          9,45 
  4. Oona Rautio                             PULP                                9,69 
  5. Aamu Kinnunen                           Kaukas                              9,69 
  6. Ellinoora Silvennoinen                  Joutseno                            9,80 
  7. Merve Demirel                           Lönnrot                             9,81 
  8. Siiri Isbom                             Lauritsala                          9,89 
  9. Pihla Pekari                            Lavola                              9,95 
 10. Aino Luukkainen                         Kimpinen                           10,14 
 11. Fei Ikonen                              Myllymäki                          10,18 
 12. Vivian Haikala                          Korkea-Aho                         10,39 
 13. Emma Parvinen                           Korvenkylä                         10,54 
 14. Uliana Lashkova                         Kuusimäen koulu                    10,63 
 15. Nonna Sirenne                           Lappee                             10,81 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Maisa Luostarinen                       Voisalmi                            9,44 
  2. Katja Honkanen                          Skinnarila                          9,45 
  3. Ellinoora Silvennoinen                  Joutseno                            9,80 
  4. Siiri Isbom                             Lauritsala                          9,89 
  5. Aino Luukkainen                         Kimpinen                           10,14 
  6. Vivian Haikala                          Korkea-Aho                         10,39 
  7. Nonna Sirenne                           Lappee                             10,81 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Mariella Nzama                          Kesämäki                            8,86 
  2. Oona Rautio                             PULP                                9,69 
  3. Aamu Kinnunen                           Kaukas                              9,69 
  4. Merve Demirel                           Lönnrot                             9,81 
  5. Pihla Pekari                            Lavola                              9,95 
  6. Fei Ikonen                              Myllymäki                          10,18 
  7. Emma Parvinen                           Korvenkylä                         10,54 
  8. Uliana Lashkova                         Kuusimäen koulu                    10,63 

T5 600 m


  1. Aamu Kinnunen                           Kaukas                           1.57,67 
  2. Tuuli Viuhko                            Kimpinen                         1.57,71 
  3. Kati Hongisto                           PULP                             2.02,18 
  4. Laura Laakso                            Lappee                           2.05,96 
  5. Sohvi Törmälä                           Kesämäki                         2.07,79 
  6. Nella Ripatti                           Joutseno                         2.12,72 
  7. Eevi Mäkitalo                           Lavola                           2.13,84 
  8. Elina Husu                              Ylämaa                           2.14,65 
  9. Maija Saarela                           Myllymäki                        2.15,10 
 10. Katja Honkanen                          Skinnarila                       2.16,70 
 11. Merve Demirel                           Korvenkylä                       2.20,95 
 12. Erica Pakanen                           Lauritsala                       2.25,29 
 13. Ada Honkaniemi                          Korvenkylä                       2.29,65 
 14. Aada Vedenpää                           Kuusimäen koulu                  2.30,82 
     Sofia Vesterinen                        Voisalmi                             DNS 

T5 Pituus

  1. Hanna Sedig                                                                 4,20                   
          4,20
              
  2. Maisa Luostarinen                       Voisalmi                            4,09                   
          4,09
              
  3. Mariella Nzama                                                              4,01                   
          4,01
              
  4. Ellinoora Silvennoinen                  Joutseno                            3,77                   
          3,77
              
  5. Jessica Vainikka                        PULP                                3,46                   
          3,46
              
  5. Milena Nordlund                         Lappee                              3,46                   
          3,46
              
  7. Tilda Vitikainen                        Kimpinen                            3,44                   
          3,44
              
  8. Aino-Elina Kitinoja                     Lauritsala                          3,40                   
          3,40
              
  9. Iiris Huhtanen                          Lönnrot                             3,36                   
          3,36
              
 10. Aada Toura                              Kaukas                              3,29                   
          3,29
              
 11. Kristiina Vilenius                      Korvenkylä                          3,03                   
          3,03
              
 12. Milla Lyytikäinen                       Myllymäki                           2,99                   
          2,99
              
 13. Reea Kantanen                           Skinnarila                          2,98                   
          2,98
              
 14. Elenoora Pyykönen                                                           2,71                   
          2,71
              

T5 Keihäs

  1. Nonna Sirenne                           Lappee                             18,00 
          18,00
  2. Veera Vallin                            Korvenkylä                         15,41 
          15,41
  3. Kati Hongisto                           PULP                               14,44 
          14,44
  4. Vilma Tirkkonen                         Voisalmi                           13,40 
          13,40
  5. Eevi Paalumäki                                                             13,35 
          13,35
  6. Eevi Pesonen                                                               12,82 
          12,82
  7. Jannika Leiponen                        Lönnrot                            12,71 
          12,71
  8. Aada Toura                              Kaukas                             12,57 
          12,57
  9. Tinna Sipiläinen                        Myllymäki                          12,49 
          12,49
 10. Vilma Särkikoski                        Skinnarila                         12,17 
          12,17
 11. Saana Nissinen                          Kimpinen                           11,40 
          11,40
 12. Ilona Laivamaa                          Joutseno                           11,11 
          11,11
 13. Aada Solvang                                                                8,25 
           8,25
 14. Nella Lyijynen                          Lauritsala                          7,60 
           7,60
 15. Nelli Tiainen                                                               4,55 
           4,55

T6 60 m

  1. Iines Peltonen                          Kesämäki                            8,87 
  2. Sara Vainikka                           Lappee                              8,89 
  3. Lalita Kallas                           Kimpinen                            8,98 
  4. Pinja Tahvanainen                       Myllymäki                           9,19 
  5. Reetta Jäppinen                         Itä-Suomi                           9,24 
  6. Tytti Repo                              Joutseno                            9,32 
  7. Silja Häkämies                          Ylämaa                              9,50 
  8. Veera Moisio                            Korvenkylä                          9,53 
  9. Olga Potemkina                          Voisalmi                            9,63 
 10. Anna Chetsova                           Skinnarila                          9,78 
 11. Iina Pöllönen                           Lavola                              9,83 
 12. Kiia Äijö                               PULP                                9,88 
 13. Minna Turku                             Kaukas                              9,93 
 14. Anniina Kylliäinen                      Lauritsala                         10,04 
 15. Salla Nikkinen                          Kuusimäen koulu                    10,21 
 16. Sara Ikävalko                           Korkea-Aho                         11,14 

Erä 1                Tuuli: 0.0

  1. Iines Peltonen                          Kesämäki                            8,87 
  2. Sara Vainikka                           Lappee                              8,89 
  3. Lalita Kallas                           Kimpinen                            8,98 
  4. Pinja Tahvanainen                       Myllymäki                           9,19 
  5. Reetta Jäppinen                         Itä-Suomi                           9,24 
  6. Silja Häkämies                          Ylämaa                              9,50 
  7. Kiia Äijö                               PULP                                9,88 
  8. Salla Nikkinen                          Kuusimäen koulu                    10,21 

Erä 2                Tuuli: 0.0

  1. Tytti Repo                              Joutseno                            9,32 
  2. Veera Moisio                            Korvenkylä                          9,53 
  3. Olga Potemkina                          Voisalmi                            9,63 
  4. Anna Chetsova                           Skinnarila                          9,78 
  5. Iina Pöllönen                           Lavola                              9,83 
  6. Minna Turku                             Kaukas                              9,93 
  7. Anniina Kylliäinen                      Lauritsala                         10,04 
  8. Sara Ikävalko                           Korkea-Aho                         11,14 

T6 600 m


  1. Edit Pekkala                            Kimpinen                         2.03,13 
  2. Ester Weckström                         Myllymäki                        2.04,59 
  3. Julia Huttunen                          skinnarila                       2.06,47 
  4. Hertta Härkönen                         Lappee                           2.08,04 
  5. Anniina Korpela                         Ylämaa                           2.09,30 
  6. Sanna Järvimäki                         Lavola                           2.12,02 
  7. Miisa Turunen                           Lauritsala                       2.16,83 
  8. Taina Sirkkunen                         PULP                             2.18,26 
  9. Linda Muhonen                           Kaukas                           2.22,93 
 10. Olga Potemkina                          Voisalmi                         2.23,19 
 11. Jonna Hotakainen                        Joutseno                         2.24,74 

T6 Pituus

  1. Pinja Tahvanainen                       Myllymäki                           4,28                   
          4,28
              
  2. Anne-Karin Kilkki                       Kimpinen                            4,21                   
          4,21
              
  3. Tytti Repo                              Joutseno                            4,12                   
          4,12
              
  4. Silja Häkämies                          Ylämaa                              4,06                   
          4,06
              
  5. Sara Vainikka                           Lappee                              3,98                   
          3,98
              
  6. Helmi Hiikkinen                         Kesämäki                            3,73                   
          3,73
              
  7. Eveliina Hiekkavirta                    Itä-Suomi                           3,56                   
          3,56
              
  8. Taina Sirkkunen                         PULP                                3,52                   
          3,52
              
  9. Tonja Prudnikova                        Voisalmi                            3,50                   
          3,50
              
 10. Maija Laukkanen                         Skinnarila                          3,42                   
          3,42
              
 11. Iiris Huotari                           Lavola                              3,40                   
          3,40
              
 12. Alina Tamminen                          Kuusimäki                           3,35                   
          3,35
              
 13. Emilia Nikunen                          Lauritsala                          3,26                   
          3,26
              
 14. Jenna Hietamies                         Kaukas                              2,97                   
          2,97
              
 14. Roosa Hietala                           Korkea-Aho                          2,97                   
          2,97
              

T6 Keihäs

  1. Sara Söderling                          Skinnarila                         19,97 
          19,97
  2. Hertta Härkönen                         Lappee                             19,08 
          19,08
  3. Anna Hietaranta                         Kimpinen                           18,62 
          18,62
  4. Miisa Turunen                           Lauritsala                         17,94 
          17,94
  5. Minna Turku                             Kaukas                             17,83 
          17,83
  6. Ester Weckström                         Myllymäki                          17,43 
          17,43
  7. Tonja Prudnikova                        Voisalmi                           16,54 
          16,54
  8. Siiri Hovi                              Korkea-Aho                         13,95 
          13,95
  9. Elisa Rita                              Joutseno                           12,35 
          12,35
 10. Kiia Äijö                               PULP                               12,06 
          12,06
 11. Julia Inkinen                           Itä-Suomi                          11,32 
          11,32

3-4 lk Sukkulaviesti

  1. Kimpinen                                                                 1.16,03 
  2. Myllymäki                                                                1.16,47 
  3. Lappee                                                                   1.19,83 
  4. Lavola                                                                   1.21,00 
  5. PULP                                                                     1.25,68 

Erä 1                

  1. Kimpinen                                                                 1.16,03 
  2. Myllymäki                                                                1.16,47 

Erä 2                

  1. Lavola                                                                   1.21,00 

Erä 3                

  1. PULP                                                                     1.25,68 

Erä 5                

  1. Lappee                                                                   1.19,83 

 

   UK Koskimies