Eliittikisojen aikataulu

Lauantaina kilpaillaan Lappeenrannassa Eliittikisat. Aikataulu on nyt julkistettu ja se näyttää seuraavalta:

AIKATAULU:

14:40 Maakunnan nopein palloilija

15:00 M Moukari

15:00 P 13 60m

15:05 T 13 60m

15:15 M 5000m kävely

15:40 N 3-loikka

15:40 N Kuula

15:45 M 1500m B-kilpailu

16:05 M 400m aj

16:20 N 100m aj 1. alkuerä

16:25 N 100m aj 2. alkuerä

16:25 N Keihäs

16:30 M Seiväs

16:35 M 100m

16:45 N 100m B-kilpailu

16:50 N 100m A-kilpailu

16:55 100m Pyörätuolikelaus

17:05 N 400m B-kilpailu

17:10 N 400m A-kilpailu

17:20 M 3000m 

17:35 M 3-loikka

17:40 N 100m aj loppukilpailu

17:50 M Keihäs

17:50 M 200m B-kilpailu

17:55 M 200m A-kilpailu

18:00 N 200m

18:05 200m Pyörätuolikelaus

18:10 N 5000m

18:35 N 800m B-Kilpailu

18:40 N 800m A-kilpailu

18:50 M 1500m A-kilpailu

   UK Koskimies