Ulkomaalaiset urheilijat Eliittikisoissa

Lappeenrannan Eliittikisat kilpaillaan 26.8.2017 Kimpisellä kello 15:00 alkaen.

Tässä listausta ulkomaalaisista urheilijoista, jotka Kimpisellä nähdään:

Lappeenrannan Eliittikisat 26.8.2016

NAISET

100m

Sophia Money                               GBR                    11,98 / 11.98

400m

Tamara Salaski                             SRB                     51,89 / 51,98

Cheriece Hylton                            GBR                    52,68 / 52,68

800m

Zoe Buckman                               AUS                    2.00,93 / 2.03,00

Selma Kajan                                 AUS                    2.01,27 / 2.03,27

Brittany McGovan                        AUS                    2.01,26 / 2.01,72

Lilya Lobanova                             UKR                    1.58,30 / 2.03,81

100m aj

Hanna Plotitsyna                        UKR                    12,89 / 12,89

Hanna Chubkovtsova                 UKR                    13,34 / 13,34

Krystsina Hachko                        UKR                    13,36 / 13,37

Eefje Boons                                  NED                    12,98 / 12,98

3-loikka

Laura Samuel                           GBR                    13.51 w

Violetta Skvartsova                   BLR                      13.60 / 13.60

Keihäs

Liina Muze                                    LAT                      62.09 / 60.55

Liina Laasma                                EST                      63.65 / 61.32

 

MIEHET

100m

Ryan Schields                              JAM                    10,16 / 10,16

200m

David Lima                                   POR                    20,30 / 20,30

Dwayne Cowan                            GBR                    20,73 / 20,73

James Williams                            GBR                    21,09 / 21,09

1500m

Hiroki Matsueda                         JAP                      3.41,74 / 3.45,08

Taetsuya Yoroizaka                    JAP                      3.42,21 / 3.46,43

3000m

Ivan Strebkov                             UKR                    7.59,51 / 8.12,79                        

400m aj

Maksim Sinchukovs                    UKR                    50,98 / 50,98

3-loikka

Nathan Fox                                 GBR                    16.81 / 16.81

Elvijs Misans                               LAT                      17.02i/ 17.02i

Keihäs

Keshorn Walcott                           TTO                     90.16 / 86.61

Magnus Kirt                                  EST                      86.65 / 86.06

Tanel Laanmäe                            EST                      85.04 / 82.58

   UK Koskimies