Seuracup 2 joukkue!

Alla on listattu seuracupin toisen osakilpailun joukkueekokoonpano. Seuracupin toinen
osa kilpaillaan Imatralla ensi viikon torstaina 10.8. Kisoihin lähtee yhteinen 
bussikyyditys kimpisestä klo 16.00. Matkanjohtajiksi lähtevät valmentajat Kati Minkkinen,
Kristiina Halonen ja Aino Heikkilä. 

Jos et jostain pääse mukaan seuracupiin tai listauksessa on epäkohtia, ilmoita
mahdollisimman nopeasti asiasta Sallille Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
  tai +358 46 9222 808.

Joukkue:
 
T11 60m aj Sara Kyllönen, Tuuli Viuhko, Saimi Kivelä
T11 Kuula Sanni Niinimäki, Ida Valkendorff, Peppi-Lotta Kotilainen, Maisa Sorsa
T11 1000m kävely Janette Kaplas 
T11 150m Janette Kaplas, Maisa Luostarinen, Peppi Pyyhtiä
T11 Korkeus Hanna Sedig, Veera Heinonen, Iida Karhunen, Siiri Isbom

P11 150m Otto Minkkinen, Aatu Pohjonen
P11 60m aj. Erik Lipsanen
P11 Korkeus Aleksi Hilska 
P11 Kuula Joel Peltonen

T/P11 4x600m 1 joukkue: Aleksi Hilska, Aatu Pohjonen, Tuuli Viuhko, Katja Honkanen 
(varalla Otto Minkkinen, Peppi-Lotta Kotilainen)

T/P11 4x600m 2 joukkue: Eerik Lipsanen, Joel Peltonen, Saimi Kivelä, Iida Karhunen 
(varalla Janette Kaplas)
T13 1000m kävely Tuuli Summanen, Anne-Karin Kilkki, Jasmin Turunen
T13 kuula Tuuli Summanen, Anna Hietaranta, Essi Niinimäki
T13 200m Anni Berg, Anniina Piitulainen 
T13 60m aj. Elisa Hilska, Ella Turtiainen, Anne-Karin Kilkki
T13 pituus Pinja Tahvanainen, Rosa Valkendorff

P13 10000m kävely Lauri Nokkala
P13 pituus Lauri Nokkala, Roope Kuparinen
P13 200m Miki Likander, Saku Koukku
P13 kuula Kasper Karhunen 
P13 60m aj. Eetu Pohjonen


T/P13 4x 600m 1 joukkue: Eetu Pohjonen, Lauri Nokkala, Anni Berg ja Tuuli Summanen 
(varalla Pinja Tahvanainen ja Roope Kuparinen)

T/P13 4x600m 2 joukkue: Roope Kuparinen, Miki Likander, Essi Niinimäki, Jasmin Turunen 
(varalla Kasper Karhunen, Elisa Hilska)
T/P 15
300m
Akseli Eskelinen
Joni Loukkojärvi
Moona Korkealaakso
Rebecca Nisonen
Annette Sinkkonen
Nella Teittinen

3-loikka
Erkko Pulli
Aapo Vainikka
Noora Tiainen
Emma Weckström
Maiju Sederholm

60m aj.
Konsta Rutonen
Tanja Kokkonen
Sani Rantalainen
Bea Ek
Linda Laine

Moukari
Eeva Laine
Topi Hatakka

Kävely
Maiju Sederholm

4x800m viesti
viesti
Joni Loukkojärvi, Konsta Rutonen, Moona Korkealaakso ja Rebecca Nisonen

N/M 17
seiväs
Venla Peltola
Martti Hyvärinen

keihäs
Antti Parkkonen
Minttu Mattinen

800m
Kaapo Kummunsalo
Emma Hietaranta
Emma Liikkanen
Riina Heikkonen


 

   UK Koskimies