Seuracupjoukkue


Seuracup joukkue on nyt viimeistelty! Pieniä muutoksia joukkueessa on tapahtunut.

Seuracupin sääntöjen mukaisesti kilpailijalla on osallistumisoikeus on 
yhteen lajiin ja viestiin. Useampaan lajiin osallistuneiden ylimääräisten lajien
perään on merkattu (up). Merkityt henkilöt kilpailevat kilpailun ulkopuolella, 
tulokset ovat kuitenkin luonnollisesti virallisia.  

Kilpailut alkavat kimpisessä klo 17.30.

P/T 17

200m
Kaapo Kummunsalo
Jori Turtiainen
Antti Parkkonen (up)

Riina Heikkonen
Minttu Mattinen (up)
Tanja Kokkonen (up)

 
 
3-loikka
Erkko Pulli
Kim Tomperi

Emma Liikkanen
Riina Heikkonen (up)

Kuula
Antti Parkkonen
Miki Likander (up)

Minttu Mattinen
Venla Peltola

P/T15

100m
Joni Loukkojärvi (up)
Aapo Vainikka
Konsta Rutonen

Tanja Kokkonen
Essi Vehmaa
Sani Rantalainen
Noora Tiainen
Annette Sinkkonen
Nella Teittinen

2000m
Joni Loukkojärvi

Moona Korkealaakso
Rebecca Nisonen
Elena Jyrkinen
Emma Hietaranta
 
Seiväs
Rasmus Vehmaa

Bea Ek
 
Kuula
Topi Hatakka

Eeva Laine
Maiju Sederholm
Linda Laine

4x100m
Konsta Rutonen, Aapo Vainikka, Joni Loukkojärvi, Rasmus Vehmaa

1. Tanja Kokkonen, Essi Vehmaa, Noora Tiainen, Sani Rantalainen
2. Bea Ek, Maiju Sederholm, Annette Sinkkonen, Nella Teittinen

P/T 13

60m:
Roope Kuparinen
Eetu Pohjonen
Martti Hyvärinen

Anniina Piitulainen
Anna Minkkinen
Iines Peltonen
Jasmin Turunen
Milla Uotinen

1000m:
Lauri Nokkala

Henna Eineluoto
Aino Liikkanen
Anni Berg

Keihäs:
Miki Likander

Elisa Hilska

Korkeus:
Kasperi Vehmaa

Ella Turtiainen
Essi Niinimäki


4x100m
Martti Hyvärinen, Roope Kuparinen, Kasperi Vehmaa, Miki Likander

1. Anna Minkkinen, Anniina Piitulainen, Ella Turtiainen, Elisa Hilska 
2. Aino Liikkanen, Henna Eineluoto, Anni Berg, Milla Uotinen

P/T 11

60m:
Otto Minkkinen

Peppi Pyyhtiä
Tuuli Viuhko
Veera Heinonen (up)
Anniina Kurvinen
Iida Karhunen (up)

1000m:
Tuomas Siiskonen

Saimi Kivelä
Janette Kaplas (up)

Pituus:
Aleksi Hilska
Perttu Aakko v(Up)
Otto Minkkinen (up)

Maisa Luostarinen
Veera Heinonen
Iida Karhunen

Kiekko:
Perttu Aakko

Janette Kaplas

4x50m:
Perttu Aakko, Otto Minkkinen, Tuomas Siiskonen, Aleksi Hilska

Maisa Luostarinen, Peppi Pyyhtiä, Tuuli Viuhko, Veera Heinonen
 

 

   UK Koskimies